Rok 2019

Relacje z imprez » Rok 2019

  • "Leśne Smaki" w Nowosiółkach

    Jako przewodnicy skorzystaliśmy ze szkolenia "Leśnych Smaków", które odbyło się w Nowosiółkach przy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim Knieja w dniu 13 kwietnia 2019 r.
     
    Celem szkolenia było zapoznanie się z ofertą turystyczną na sezon 2019, dla grup zorganizowanych, proponowaną przez smażalnię ryb Leśne Smaki. Od 3 lat jest prowadzona sezonowa smażalnia ryb, oferująca smażonego pstrąga na maśle, dania z dziczyzny oraz dania regionalne. Ponadto oferta zawiera degustację win węgierskich wraz z regionalnym poczęstunkiem. (...)
  • Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego – 21 lutego 2019 r.

    Dzień 21 lutego już wpisał się w kalendarz przemyślan jako Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego – dzień, w którym będzie można zobaczyć coś nowego, dotknąć, posmakować lub usłyszeć coś, co zwykle raczej jest niemożliwe. Taki cel jako przewodnicy PTTK obraliśmy przy obchodzeniu naszego święta. Podczas wcześniejszych edycji byliśmy już m.in. w Wyższym Seminarium Duchownym, w pałacu Lubomirskich, w klasztorze Karmelitanek Bosych, w jednostce wojskowej. W tym roku odwiedziliśmy dawny szpital załogowy (garnizonowy) przy ul. Dobromilskiej (obecnie ul. Słowackiego). (...)