Rok 2010

Relacje z wydarzeń » Rok 2010

 • domekogrodnika-29062010174.jpg

  Domek Ogrodnika

  W ostatni wtorek lipca 2010, nasze cykliczne spotkanie odbyło się w odrestaurowanym Domu Ogrodnika, który znajduje się przy ulicy Mikołaja Reja 6 przy wejściu do Parku Miejskiego w Przemyślu. Celem spotkania było zapoznanie się z ofertą odrestaurowanego i zmodernizowanego Domku. Obecnie obiekt ten, to tylko z nazwy DOM OGRODNIKA, ponieważ nie mieszka tam ogrodnik lecz można skorzystać z noclegu i sali szkoleniowo-konferencyjnej; nie ma szklarni z sadzonkami roślin czy ciętych kwiatów, a jest restauracja oraz stoliki i parasole na zewnątrz. Pani Beata Kot specjalista ds. ochrony i konserwacji zabytków Urzędu Miejskiego w Przemyślu podzieliła się z nami wiadomościami dotyczącymi dalszych planów zagospodarowania Parku Miejskiego oraz przedstawiła historię i dzieje tego obiektu. (...)

 • dzie1.jpg

  Transylwania 21-25.07.2010

  Już tradycją są wycieczki organizowane przez Koło Przewodników Turystycznych … jednak tym razem nie odwiedziliśmy znanej nam i uroczej Ukrainy czy Słowacji … Natomiast wybraliśmy się o wiele, wiele kilometrów dalej …zafascynowani tajemniczą postacią słynnego wampira z powieści Brama Stokera – Drakuli- postanowiliśmy zobaczyć jego kraj – Rumunię. Zaopatrzeni w ząbki czosnku i dobre humory ruszyliśmy późnym wieczorem 21 lipca w podróż do historycznej krainy – Siedmiogrodu zwanej także Transylwanią.
  Po całonocnej podróży rozpoczęliśmy zwiedzanie Klużu- drugiego po Bukareszcie miasta studenckiego. Zobaczyliśmy rynek, kościół św. Michała, pomnik króla Macieja, katedrę prawosławną oraz  mury obronne. Transylwania jest przepiękna, wiec głodni wrażeń ruszyliśmy w dalszą drogę. Dotarliśmy do kolejnego miasta rumuńskiego Alba Iulia;  odwiedziliśmy cerkiew koronacyjną, katedrą rzymsko-katolicką (...)

 • mdp20101.jpg

  21.02.2010 Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

  Było tak: