Rok 2009

Relacje z wydarzeń » Rok 2009

 • dsc_0018.jpg

  7-8.11.2009 Roztocze

   ”…Pójdę na Roztocze, na zielony szlak
  Pójdę na Roztocze, kochać las
  Pójdę na Roztocze, gdzie twe oczy
  Poprowadzą nas…”

  W dniach 7-8 listopada Koło Przewodników Turystycznych zorganizowało po raz kolejny wycieczkę szkoleniowo -integracyjną na tereny pięknego i tajemniczego Roztocza.

  W pierwszym dniu naszej wyprawy odwiedziliśmy drewnianą, greckokatolicką cerkiew z 1888 roku w Chotylubiu. Kolejnym miejscem, do którego udaliśmy się było (...)

 • HAPPENING - akcja promocyjna województwa podkarpackiego

  W Krakowie w dniach 25-26-27 września i w Warszawie w dniach 2-3-4 października 2009 r. przewodnicy: Marta Kroczek, Marzena Opaluch, Leszek Koman promowali województwo podkarpackie.
  Promocja odbywała się na ulicach m.in. Floriańska, Grodzka w Krakowie; Krakowskie przedmieście, Plac Zamkowy w Warszawie w formie “face to face” i polegała na zaprezentowaniu, zaoferowaniu, zwracaniu uwagi itp. itd. atrakcji województwa podkarpackiego – czyli rozdawaliśmy mapki, foldery i udzielaliśmy informacji turystycznych. Zainteresowanie było ogromne – jak pokazują liczby na godzinę rozdawaliśmy średnio 150 mapek. Nasze województwo jest prekursorem takiej promocji – uważamy, że to strzał w “10”.
  Organizatorem tego całego przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.
   
  przygotowała M.Kroczek

 • dsc_0157.jpg

  24-26 lipiec 2009 - WOŁYŃ

  ... jak trudno jest opisać w skrócie coś, co było kiedyś potęgą...

  Po raz kolejny Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu zorganizowało wycieczkę na teren Ukrainy, w celu poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej z historii o doznania wzrokowe.
  Na trasie zwiedzania znalazły się zamki i pałace sławnych rodów takich jak: Koniecpolskich (Podhorce), Potockich (Brody), Ostrogskich i Lubomirskich (Dubno), Chodkiewiczów (Młynów). Pozostałości tych wielkich, ale bardzo zaniedbanych rezydencji świadczą nie tylko o zamożności dawnych właścicieli. Przede wszystkim widać tu historię...
  Na trasie przejazdu znalazł się też zamek w Olesku gdzie urodził się Jan III Sobieski oraz potężny i piękny zamek Lubarta w Łucku. Były to jedyne zadbane rezydencje, które udostępnione są dla turystów. Będąc na tych ,,obcych,, ale uroczych terenach odwiedziliśmy też Krzemieniec a w nim (...)