Rok 2004

Relacje z imprez » Rok 2004

  • ff1.jpg

    Wycieczka na Słowację

    W listopadzie 2004 r Koło Przewodników przemyskich zorganizowało wyjazd szkoleniowy na Słowację. Jego zakres nie ograniczał się tylko do jednego tematu, ale w przeciągu dwóch dni 6 - 7 XI uczestnicy szkolenia mogli skoncentrować swoją uwagę na kilku aspektach i walorach zaproponowanej trasy: historycznym, wyznaniowym, przyrodniczym, krajobrazowym, a także międzynarodowym. Ta różnorodność tematyczna wynikła z odwiedzonych miejsc na zaproponowanej trasie szkolenia, między innymi były to:

    STRZYŻÓW - jedno z najpiękniej położonych miast na (...)

  • ce1.jpg

    Podprzemyskie cerkwie

    19 września 2004 r Koło Przewodników zorganizowało szkolenie z zakresu architektury drewnianej na V trasie podkarpackiej. Trasa przemyska jest najkrótsza z IX wytyczonych na tych terenach.
    Prowadzi z Przemyśla przez Radymno w kierunku przejścia granicznego w Korczowej, następnie przez Stubno do Medyki. Jest też krótki wariant - biegnący na południe do Kalwarii Pacławskiej. Obiekty tej trasy posiadają wyjątkowe walory. Można dopatrzyć się w nich wielkiej różnorodności. My zwiedzaliśmy na trasie: Przemyśl - Medyka - Leszno - Stubienko - Chotyniec - Młyny - Miękisz Stary - Zadąbrowie - Przemyśl. Aby rozbudzić wyobraźnię i zachęcić do zwiedzenia tej trasy przytoczmy tylko jeden przykład: (...)

  • bies1.jpg

    Bieszczady inaczej

    Bieszczadzkie włóczęgi szkoleniowo - rekreacyjne stały się już tradycją dla przemyskich przewodników i nie tylko dla nich. Coraz więcej osób uczestniczy w takich wypadach gdyż główny nacisk położony jest tu na integrację w plenerze, a to daje możliwość całkowitego odizolowania się od życia codziennego i obcowania z piękną przyrodą o każdej porze roku, ponad to proponowane trasy nie są trudne.
    Razem zawsze damy radę!

    Tym razem bazą wypadową od 23 - 25. VI był Jasień - miejsce (...)